Goldendag i Skellefteå 15/9

14 Välkommen på Goldendag i Skellefteå!

Söndag den 15/9 kl. 12 anordnar vi en Goldendag i Boliden med bland annat Walk up träning, prova på apportering och möjlighet att prova på viltspår med din fyrbenta vän.

Varmt välkommen oavsett om du bara är nyfiken på vår ras eller om vill ha en rolig dag med din hund.

Och du, vi bjuder förstås på fika. Väl mött!

Vid frågor kontakta Robert, 072-55 321 22

Vägbeskrivning:
Från Skellefteå kör Väg 95 mot Bodö (Boliden) ca 2mil. (passera avfarter mot Varuträsk). På 70-sträckan sväng vänster mot Åliden och Bjurån. Kör över berget. I Bjurån följ gatuljuset (dvs håll höger) Där gatuljuset tar slut sväng höger in på bondgård… Kör mellan husen och fortsätt vägen över åkrarna.. följ vägen ca 3km genom skogen så kommer du fram till vår By.